KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13405347
*
nr 1340 5347
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 20:00:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 12:27:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49
*
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
nr 1340 5347
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 12:27:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk mÃ¥lare, formgivare och konsthantverkare.Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49